https://www.traditionrolex.com/18
Tři bratři pečou chléb pro oběti zemětřesení v Turecku
  

Tři bratři pečou chléb pro oběti zemětřesení v Turecku

Témata: chléb

Začátkem února byla oblast o rozloze 110 tisíc kilometrů čtverečních kolem hranic Turecka a Sýrie zasažena zemětřesením o síle až 7,7 stupně. Na území větším než celé Česko vznikly škody ve výši 764 miliard korun, z čehož 70,7 miliardy činily škody na bydlení. Zemětřesení si vyžádalo víc než 55 tisíc lidských obětí.




Pomoc rodnému městu

Do oblasti míří humanitární pomoc z celého světa i spousta dobrovolníků. Stranou nezůstali ani Akkušovi, kteří se ze světa vrátili do svého rodného Kahramanmaraše, aby podali pomocnou ruku těžce zkoušeným krajanům. 51Letý Hasan a jeho dva mladší bratři Servet a Emrah vlastní velké pekárny v Ázerbájdžánu, Íránu a na Ukrajině, teď však jejich chléb krmí hladovějící oběti zemětřesení.

Jako první se vrátil nejstarší Hasan, který na Ukrajině přenechal podnik pod vedením svých mistrů pekařů a zanedlouho se k němu z Íránu a Azerbajdžánu přidali i jeho bratři. Než mohli začít pomáhat potřebným, museli nejprve z trosek vyhrabat svou pec na dřevo a poté teprve mohli z dovezené mouky začít péct první chléb. Nyní již mají k dispozici i trouby plynové a hodně pomáhají i lidé, kteří přispívají na mouku.

Desetitisíce bochníků týdně krmí hladovějící

Podle deníku Daily Sabah jsou bratři Akkušovi s rodinami schopni upéct v 38 lidech svépomocí přes 40 tisíc bochníků chleba za týden a přejí si dosáhnout 100 tisíc, aby nasytili co nejvíc lidí v nouzi. To však také znamená velké nasazení, a tak se pekaři vyspí většinou tak dvě nebo tři hodiny denně. Vědomí, že mohou pomoct krajanům, jim však pomáhá pokračovat. Pekařští bratři každý den zdarma rozdají teplý bílý chléb a sním i kousek svého zlatého srdce.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Tři bratři pečou chléb pro oběti zemětřesení v Turecku

 



V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuse



Katalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.