https://www.traditionrolex.com/18
Veletrh SlowFood 2010
  

Veletrh SlowFood 2010


Česká republika se letos představila jako partnerská země na veletrhu Slow Food 2010, který začal čtvrtek 15.4. ve Stuttgartu. Na akci označované za "veletrh dobrých chutí" svou produkci předvedlo 13 českých regionálních firem. Návštěvníkům nabídl originální přírodní produkty, tradiční české pečivo, moravské víno, pivo z malých pivovarů nebo pobyt v lázních.
Loni se na veletrhu představilo 12 českých vystavovatelů a letos jich bylo 13. Tři z nich se účastili také letošní exhibice. Hnutí Slow Food vzniklo v roce 1986 a získalo si příznivce na celém světě. V České republice působí od roku 2000. Podle jeho protagonistů jde o pečlivou volbu stravy a svědomitou přípravu pokrmů. Filozofii hnutí prezentují tři slova: dobrý, čistý a fér.

Na veletrhu byly zastoupeny obilné produkty, mléčné výrobky, sýry, ovoce a zelenina, ryby, šunka a uzenářské výrobky, oleje, lahůdky, octy, bylinky, čokolády, zavařeniny, zmrzliny a nápoje všech druhů.

Potraviny pro veletrh Slow Food se podle pořadatelů vybírají velmi pečlivě. "To, co jíme a pijeme, by mělo být ze surovin výborné kvality, vyrobeno čistě a bez přidaných látek. Zároveň by zemědělec a zpracovatel měl za svůj produkt obdržet férovou cenu. Požadavky jsou přísnější než pouhé 'eko' nebo 'bio'," vysvětlil podmínky předseda české pobočky mezinárodního sdružení Slow Food Petr Mamula. Status partnerské země letošního ročníku pro Česku je podle něj oceněním zdejší produkce.

Loňského veletrhu ve Stuttgartu se zúčastnilo 380 vystavovatelů, jejichž výrobky prý byly vyprodány už první den. Letos vystavovalo celkem asi 500 producentů. Účast českých vystavovatelů podpořilo české ministerstvo zemědělství a agentura CzechTourism.

Zdroj ČTK


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.