Značku „Český výrobek“ má už 53 producentů
  

Značku „Český výrobek“ má už 53 producentů


Celkem 53 zemědělských a potravinářských firem, mezi nimi též několik pekáren, se může pyšnit značkou Český výrobek. Čtyři nové certifikáty dostali výrobci na veletrhu Salima v Brně. Český výrobek je ocenění udělované Potravinářskou komorou ČR.
K nově dekorovaným v kategorii Pekařské a cukrářské výrobky patří Kavárna Chotěboř, která uspěla se svými dorty Paříž a Paříž extra.

 

Majitelka říká, že k výrobě využívá takřka výhradně české suroviny, které často rovněž disponují oceněním Český výrobek.

 

K držitelům ocenění Český výrobek pak v oboru pekařství a cukrářství patří například společnost Beas se svými chleby, vekami a záviny, Pekárna Tanvald s více než deseti různými chleby a Pekárna KOMPEK s koláči a buchtami. Označení rovněž náleží kompletnímu sortimentu firmy Penam patřící do holdingu Agrofert a toustovému chlebu společnosti United Bakeries.

 

Značka nesoucí přesný název „Český výrobek – garantováno Českou potravinářskou komorou“ je udělována na dobu tří let. Je zárukou, že produkt obsahuje příslušný podíl českých surovin. Její držitelé procházejí namátkovými kontrolami.


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.