https://www.traditionrolex.com/18
Lukáš Skála
  

Lukáš Skála


Novopečený Cukrář roku Lukáš Skála k oboru „přičuchl“ k řemeslu už jako dítě, protože jeho otec peče sladké kremrole. Do cukrářského řemesla se naplno vrhl přes vojenskou kuchyni a teď vládne dezertům a dortům.
Novopečený Cukrář roku Lukáš Skála k oboru „přičuchl“ k řemeslu už jako dítě, protože jeho otec peče sladké kremrole. Do cukrářského řemesla se naplno vrhl přes vojenskou kuchyni a teď vládne dezertům a dortům. Lukáš je klasik, stačí mu mouka, vejce, pár dalších obyčejných surovin a výtečný dort je na větě.

Stejně jako v módě, tak i v cukrařině panují každoročně různé trendy a sezónní chutě zákazníků. „Právě teď letí nadýchané dezerty, ale příští týden to může být jinak. Dnes si někdo pochutnává na dorty s těžkým máslovým krémem a za týden po něm už třeba nikdo ani nevzdechne. To je asi na té naší práci nejtěžší, tedy odhadnout aktuální chutě zákazníků“, říká Skála a dodává:“ Ideální spojení je spolupráce mezi cukrářem a pekařem. Jedině tak dokážete vymyslet vyvážené menu s nejlepší kombinací chutí“.

Proč je vlastně Lukáš Skála nejlepší? Jeho doménou je tzv. Mísa bonbonů, ta mu vyhrála mnoho předních míst ve světových soutěžích. Cukrářské řemeslo ho pořád baví a co ho dále inspiruje? „Jsou to ženy. Když někam přijdu, hned mě obklopí a chtějí poradit, jak udělat bábovku nebo vánoční cukroví.

Chcete ochutnat Lukášovo sladké tajemství? Pektech vás zve do hotelu InterContintal Praha. Dobrou chuť.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Lukáš Skála

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.