Když na vánoce peče chlap.
  

Když na vánoce peče chlap.


Svátky jsou tady a tak nás v redakci napadlo, že by bylo dobré taky něco upéct. Protože je zde výhradně mužské prostředí, tak „to“ musí být jednoduché, rychlé a jasné. Ono ve finále se to raději ani nebude péct (máme toho za rok dost a dost ne?) a práce s tím také moc nebude.
Pánové, jdeme na to. Připravíme si pytlík piškotů, pád banánů, tabulku hořké čokolády, párátka a strouhaný kokos nebo oříšky. Dál je to „easy". Čokoládu necháme rozehřát ve vodní lázni, nakrájíme banány na centimetrová kolečka a pak jen spojíme párátkem piškot, banán a tak pořád dokola. Až je to hotové, tak obalíme „cukroví" na párátku čokoládou a vyválíme v kokosu. Chvilku to necháme vychladit v ledničce a výsledem je fakt výborný.

Dobře dobře, přidáme ještě jeden zdravý a dobrý recept na „klasické" cukroví.

300 g kombinované mouky (bílou mouku kombinujeme s celozrnnou špaldovou, ideálně v poměru 2:1), 200 g tuku v biokvalitě (biomáslo), 100 g sladu ječmenného, rýžového nebo pšeničného, na slepování domácí nebo bio zavařeninu.

Mouky, tuk a sladěnku zpracujeme v těsto, vytvarujeme jako kouli a v lednici necháme odpočinout minimálně hodinu. Těsto pak vyválíme a vykrajujeme oblíbené tvary. Mezitím předehříváme troubu na 170, horkovzdušnou na 150 °C. Cukroví pečeme zhruba deset minut a po vychladnutí slepujeme kvalitní zavařeninou. Ideální je kyselejší, například rybízová.

Kdo má radši čokoládovější příchutě, může slepovat jakoukoli čokoládovou pomazánkou. I ty dostaneme koupit v biokvalitě.

Redakce Pektechu přeje krásné svátky.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.