https://www.traditionrolex.com/18
Mateřský projekt Paleo pekárna umožnil otevření rodinné pekárny v Šumperku
  

Mateřský projekt Paleo pekárna umožnil otevření rodinné pekárny v Šumperku


Mateřský projekt pod názvem Paleo pekárna nabízí soběstačný a funkční model pekárny alternativně smýšlejícím podnikatelům v pekárenském průmyslu. Je přitom jedno, zda mají předchozí zkušenosti s vedením pekárny nebo samotným pečením. Může jít klidně o partu přátel nebo o malý rodinný podnik, jako tomu bylo i v případě Lucie Smolíkové ze Šumperka, která se rozhodla do projektu vstoupit společně se svou matkou Hankou. Lucie a Hanka dostaly kompletní know-how Paleo, SCD a Low Carb pekárny.
Co to znamená paleo?

Při „paleo pečení“ se nepoužívá obilná mouka, lepek, mléko, škrob ani přidaný cukr a nepoužívají se ani chemická aditiva.

Co je to low carb pečení?

Low carb pečivo má výrazně snížený obsah sacharidů a je tudíž vhodné i pro diabetiky.

Jak se vyznačuje SCD pečení?

SCD, neboli Specific Carbohydrate Diet (specifická sacharidová dieta) vylučuje všechny druhy sacharidů, které naše tělo nedokáže strávit.

Jaké suroviny se tedy používají?

Místo klasické mouky se používá například mouka mandlová, kokosová, banánová nebo jablečná. Místo másla se přidává kromě kokosového oleje třeba i ghí (přepuštěné máslo), které je zbaveno laktózy i mléčné bílkoviny. Sladí se ovocem, medem a dalšími přírodními způsoby.

BEZva pekárna

Když Lucie Smolíková nemohla najít v Šumperku pekárnu, která by uspokojila dietetické požadavky jejích dětí, rozhodla se vzít iniciativu do svých rukou, a přestože měla s pečením zkušenosti jen z domu, založila si pomocí projektu Paleo pekárna malou rodinnou paleo pekárnu v Šumperku. Ta je ve městě jedinou svého druhu a nabízí nové možnosti zákazníkům se specifickými stravovacími požadavky i těm, kteří vyznávají zdravý životní styl. Vše se zde vyrábí ručně a z kvalitních surovin. BEZva pekárnu najdete v Šumperku na ulici Dr. Beneše 16.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Mateřský projekt Paleo pekárna umožnil otevření rodinné pekárny v Šumperku

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.