https://www.traditionrolex.com/18
Pekárna Liptovský Hrádok stahuje sušenky z kontaminované vaječné směsi
  

Pekárna Liptovský Hrádok stahuje sušenky z kontaminované vaječné směsi


Inspektoři slovenské Státní veterinární a potravinové správy objevili nadlimitní hodnoty škodlivého pesticidu fipronil, který obsahovala sušená vaječné směs z Polska. Pekárny Liptovský Hrádok z kontaminované směsi vyrobily několik šarží sušenek, které uvedly do oběhu.
Škodlivý pesticid fipronil byl koncem září objeven v sušené vaječné směsi v pekárnách Liptovský Hrádok. Jeho přítomnost odhalila cílená kontrola potravin a výrobku z vajec, kterou provedla slovenská Státní veterinární a potravinová správa.

Pesticid, kterým byly kontaminovány vejce z Belgie

Fipronil je stejná látka, která byla objevena v rámci srpnové kauzy miliónů kontaminovaných vajec z Německa, Belgie a Nizozemska. Pesticid po konzumaci způsobuje nevolnosti a závratě. V případě požití většího množství může látka poškodit játra i ledviny a narušit produkci hormonů štítné žlázy.

Pekárny stahují desítky vadných produktů

Podle vyjádření pekáren Liptovský Hrádok kontaminovanou vaječnou směs obsahovaly některé výrobní šarže sušenek. Konkrétně byla kontaminace zjištěna u kakaových, arašídových a kokosových věnečků, kakaových sušenek, celozrnných sušenek Zázvorky, Brusinky či u pohankových sušenek Velnesky a v mnoha dalších produktech.

Po zjištění kontaminace byly veškeré vadné šarže staženy z obchodů a nahrazeny novými produkty, které fipronil neobsahují.  Vadnou šarži spotřebitelé poznají podle data minimální spotřeby, která se pohybuje od 29. 5. 2018 do 18. 7. 2018. Závadné produkty mohou spotřebitelé vrátit v obchodech, ve kterých je zakoupili.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.