https://www.traditionrolex.com/18
Pekárny Pane podlehly tlaku zvyšujících se nákladů
  

Pekárny Pane podlehly tlaku zvyšujících se nákladů

Témata: pekárny

Rostislav Jakubec a jeho manželka otevřeli první pekárnu pod značkou Pane před 31 lety a od té doby vše fungovalo skvěle. Dokonce byli schopni i investovat a pořídit do své rozrůstající se sítě moderní vybavení. A nejen to! Pekárny Pane získaly i ocenění Potravinářský výrobek Středočeského kraje.
Třikrát dražší plyn zavřel dveře všech šesti provozoven

Pekárny Pane byly jednou z největších a nejznámějších sítí pekáren na Mladoboleslavsku. Pod tímto názvem fungovalo celkem šest pekáren, které byly všechny nuceny nadobro uzavřít dveře zákazníkům. Důvodem byly rostoucí ceny nákladů na energie i ostatní vstupy. Energie, které stouply až na trojnásobnou hodnotu, jsou však hlavním důvodem.

V období kovidových restrikcí pekárnám Pane pomohly náhrady od vlády, avšak náhlé zdražení plynu i elektřiny způsobené válkou na Ukrajině způsobilo, že se provoz pekáren již nevyplatí. Pokud by jen zvýšení nákladů za plyn o 200 tisíc ročně měli promítnout do cen, zákazníci by si pečivo nemohli dovolit.

Výsledkem je, že manželé Jakubcovi přijdou o své celoživotní dílo, 130 odběratelů z okolních okresů si bude muset hledat náhradu a asi čtyřicet zaměstnanců si bude muset hledat novou práci.

 S problémy se potýkají malé i střední pekárny

Příběh pekáren Pane a jejich smutný konec je však jen jeden z mnoha. Podle informací Svazu pekařů a cukrářů ukončilo v roce 2022 činnost kolem deseti středně velkých pekáren s dohromady asi miliardovým obratem. Malé pekárny si zdražování výrobků nemohou dovolit už vůbec, protože konkurence v podobě obchodních řetězců je příliš velká a samy do nich nedodávají.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Pekárny Pane podlehly tlaku zvyšujících se nákladů

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.