Ovesný koláč z Koláčkovy pekárny přišel o značku Regionální potravina
  

Ovesný koláč z Koláčkovy pekárny přišel o značku Regionální potravina


O tom, že udělením značky Regionální potravina tvrdá práce nekončí, se v posledních dnech přesvědčila Koláčkova pekárna z Janova nad Nisou. Jejich celozrnnému koláči se sezónním ovocem byla značka Regionální potravina Libereckého kraje odejmuta. Produkt nedodržel předepsané složení českých surovin.
V roce 2016 získala řemeslná Koláčkova pekárna, která patří firmě COOC FOOD s.r.o., prestižní ocenění Regionální potravina Libereckého kraje. Oceněným produktem byl celozrnný koláč se sezónním ovocem. Nyní o tuto značku Koláčkova pekárna z Janova nad Nisou přišla.

Důvodem bylo odlišné složení koláče, které nesplňuje stanovené normy. Podle Vladimíry Novákové ze Státního zemědělského a intervenčního fondu musí být produkt s označením Regionální potravina vyroben ze 70 % z lokálních surovin. A původ hlavní suroviny musí být stoprocentně z České republiky.

Kontrola Státního zemědělského a intervenčního fondu prokázala, že ovesný koláč tyto podmínky nesplňuje. České suroviny byly v koláči jen sezónně, po zbytek roku je nahradily suroviny ze zahraničí. „Na kontrolu oceněných výrobků klademe velký důraz. V případě závažného pochybení se značka odebírá a informujeme veřejnost,“ říká k situaci Vladimíra Nováková, mluvčí Státního zemědělského a intervenčního fondu.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Ovesný koláč z Koláčkovy pekárny přišel o značku Regionální potravina

 Muptquoro Reaguj

generic cialis

Muptquoro Reaguj

adquirir priligy

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.