https://www.traditionrolex.com/18
Chléb roku 2014 připravují společnosti Pekárna Zelená louka a Enpeka
  

Chléb roku 2014 připravují společnosti Pekárna Zelená louka a Enpeka


Titulem Konzumní chléb roku 2014 se může pyšnit výrobek Pekárny Zelená louka patřící pod značku Penam. Kategorii řemeslného chleba opanovala společnost Enpeka. Soutěž Chléb roku tradičně zorganizoval Svaz pekařů a cukrářů v České republice. Výsledky byly vyhlášeny v minulých dnech v rámci akce Dny chleba v Pardubicích. Ty jsou tradiční akcí s dvacetiletou tradicí.
V obou kategoriích bylo vyhlášeno dalších devět účastníků, které porota označila výrobky vynikající kvality. V případě Konzumního chleba to byly produkty firem Adélka, Avos, Beas, Benea, Enpeka, Inpeko, Nopek - Pekárna Hrušová, Nopek – Pekárna Svitavy a Pekárny a cukrárny Náchod. V kategorii Řemeslného chleba pak porota ocenila výrobky firem Beas, Jiří Červinka - Pekárna Habry, Dopes, Japek, Pekárna Letohrad, Penam – Pekárna a cukrárna Martinov, Penam - Pekárna Hepek a Pekárny a cukrárny Náchod.

Jako Konzumní chléb porota posuzovala pšenično-žitný chléb o hmotnosti 1 200 g ve tvaru veky, jehož výroba od děličky těsta probíhala na mechanizované lince.

Řemeslným chlebem měli organizátoři na mysli chléb o hmotnosti 700 až 1 200 g libovolného tvaru, bez přídavků celých zrn a jejich zlomků a příchutí, který nebyl vyroben na mechanizované lince.

O titul Chléb roku 2014 letos usilovalo 45 vzorků. Celkem 22 z nich se účastnilo soutěže o Konzumní chléb roku 2014, ještě o jeden více pak usilovalo o úspěch jako Řemeslný chléb roku.


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.