https://www.traditionrolex.com/18
Pražský pekař šetří náklady pomocí počasí a dobrého načasování
  

Pražský pekař šetří náklady pomocí počasí a dobrého načasování


V posledních pár měsících stoupají ceny surovin, energií, pohonných hmot i dalších vstupů. Pekaři na tuto situaci reagují zvyšováním cen nebo substitucí surovin. Pražský pekař však přišel i s dalšími možnostmi jak ušetřit a neohrozit tak kvalitu výrobků ani kapsy zákazníků.
Co má společného produkce a počasí?

Může počasí ovlivňovat chutě zákazníků a tím i jejich nákupy? Tuto otázku si položil Oscar Novák, dřívější novinář, který si v Praze otevřel pekárnu jen pár kroků od Prašné brány. Zanedlouho zjistil, že počasí a prodeje spolu opravdu souvisí, a že rozdíly jsou takové, že se opravdu vyplatí sledovat aktuální předpověď a přizpůsobit jí objem výroby. Když je takové vedro, že si člověk připadá jako uprostřed pouště, sladké pečivo zákazníky netáhne. Jarní teploty kolem dvaceti stupňů jsou pro jeho koláče ideální.

Předpověď sice nikdy není na sto procent, ale to, zda bude vedro nebo zima se z ní většinou dozvíte poměrně přesně a tato informace může značně zefektivnit pekařskou výrobu, která může v závislosti na počasí kolísat i o desítky procent. Pohled do aplikace tedy může pekařům pomoct výrazně ušetřit.

Dle Oscara je mnohem lepší zjistit si informace a zefektivnit výrobu, než šetřit na kvalitě surovin, které dodávají pekařským dobrotám nezaměnitelnou chuť. Jeho tradiční české koláče prostě musí vonět máslem a ne nějakou levnější náhražkou!

 

Spotřeba energií

Na spotřebu energie je důležité myslet už při pořizování spotřebičů a koupit ty, které vás nespolknou zaživa. I pokud jsou již všechny spotřebiče nakoupené, dá se však ještě něco ušetřit správným timingem. Většinu energie v pekárenském provozu spotřebuje pec. Ušetřit se dá tak, že jsou všechny procesy načasovány tak, aby šly hladce za sebou a bez prostojů. Dobrá organizace práce je stěžejní.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Pražský pekař šetří náklady pomocí počasí a dobrého načasování

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.