https://www.traditionrolex.com/18
V Pardubicích peče Optimista
  

V Pardubicích peče Optimista


Město Pardubice se může pochlubit řemeslným pekařským bistrem s pozitivním názvem Optimista, kde si zákazník může vychutnat chuť i vůni autentického pečiva. Tato pekárna vrátila v roce 2017 řemeslo tam, kde se dříve mlela mouka, do bývalých Winternitzových mlýnů.
Vize Romana Koblížka

Jméno majitele Romana Koblížka krásně rezonuje s jeho živobytím, avšak pekařem nebyl odjakživa. Od otevření pekárny ho jeho okolí zrazovalo. Naštěstí byl optimista.

K pekařskému řemeslu měl Roman blízko vždy. Původně totiž pracoval jako obchodní zástupce společnosti, která prodává pekárenské technologie. Jeho návštěvy pekáren po celé naší republice ho nakonec inspirovaly k otevření vlastní pekárny. Nelíbilo se mu totiž, že většina podniků nabízí předpečené polotovary a rozhodl se otevřít pekárnu, kde mohou zákazníci na vlastní oči pozorovat práci pekařských mistrů a téměř jim nahlížet pod ruce. Důvěra a spokojenost zákazníka je zde na prvním místě.

O hladký chod provozu se stará 5 stálých zaměstnanců za občasné výpomoci brigádníků. Plánuje se ovšem rozšíření a dalším krokem by mělo být otevření pobočky v Hradci Králové.

Co a jak peče Optimista?

V pekárně si dělají vše od začátku až do konce, od kvásku až po hotové pochutiny. Používají se zde poctivé suroviny a zakládají si na čerstvosti.

Největším miláčkem zákazníků jsou povidlové a tvarohové koláče z mléka, másla, sádla a vajec. Žádná dieta, ale naše babičky by měly radost!

Kromě koláčů zde můžete vyzkoušet klasické pšeničné a žitné chleby, bagetky  nebo ciabaty. Jen rohlíky tu nečekejte!

Do práce si navíc můžete každý den odnést čerstvě obložené bagety se sušenou šunkou či třeba tousty s tuňákem. Vybere si tu zkrátka každý.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

V Pardubicích peče Optimista

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.