Zeelandia aneb kde se vyrábí náplně do koláčů
  

Zeelandia aneb kde se vyrábí náplně do koláčů

Témata: pekaři

Společnost Zeelandia je mezi pekaři dobře známá. Svými směsmi na výrobu těsta, kvasy a náplněmi zásobují nejen pekárny, ale i cukrárny, supermarkety, školní jídelny a jiná zařízení. Firma vznikla v roce 1990 v Českých Budějovicích pod názvem Lactoprot Bohemia. Původně česká společnost byla v roce 2017 odkoupena nizozemskou firmou z oblasti Zeeland, čímž získala i své současné jméno. Zeelandia zaměstnává okolo 220 lidí ve třech různých provozech. Suché směsi se vyrábí v Malšicích, kvasy v Táboře a náplně v Chelčicích.
Míchané směsi na těsto ušetří pekařům hodně času

Předem namíchané suché směsi z Malšic mají za úkol usnadnit pekařům přípravu těsta. Mouka i ostatní ingredience jsou pečlivě zváženy a vše se namíchá tak, aby pekař přidal už jenom droždí, vodu, případně tuk a měl připravené těsto například na chléb či koblihy.

Práci to urychlí a usnadní, avšak umění mistra pekaře je stále potřeba, aby se výsledný produkt proměnil ve voňavou dobrotu. Pokud například použijete větší množství těsta, získáte místo naducaných koblížků nevzhledné placky.

Společnost Zeelandia poskytuje svým odběratelům i školení od technologa, který učí pekaře s výrobky pracovat, pokud je to potřeba. Kreativitě se však meze nekladou, a tak přijdou i sami pekaři někdy s nějakým inovativním využitím připravené směsi a upečou z ní úplně jinou dobrotu, než na kterou byla původně určena.

Náplně připravují a testují vývojáři

Ovocné i jiné náplně z Chelčic nejprve testují vývojáři, kteří dávají pozor na to, aby byly nejen chutné, ale také trvanlivé a aby měly tu správnou konzistenci. Náplně potom pekaři používají do koláčů, závinů, knedlíků, polev, krémů či cukroví.

Takzvané frutafilly obsahují 70 až 90 procent ovoce, kterého jsou v nich i malé kousky. Gely jsou zase hladké a obsahují méně ovoce. Existují však i neovocné náplně jako čokoláda, vanilka nebo slaný karamel. I s použitím náplní může přijet přímo na pracoviště poradit technolog, který vše vlastnoručně předvede.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Zeelandia aneb kde se vyrábí náplně do koláčů

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.