https://www.traditionrolex.com/18
Známe vítěze soutěže regionálních potravin Chutná hezky. Jihočesky
  

Známe vítěze soutěže regionálních potravin Chutná hezky. Jihočesky


Pekařství Cais z Vlachova Březí na Prachaticku se stalo absolutním vítězem soutěže regionálních potravin Chutná hezky. Jihočesky, která se konala na výstavě Hobby na Výstavišti České Budějovice. Ocenění pekařství získalo za kolekci přihlášených produktů napříč všemi kategoriemi.
V letošním ročníku o certifikát a plakety opravňující k užívání loga Chutná hezky. Jihočesky bojovalo celkem 48 výrobců, kteří do deseti kategorií přihlásili 136 výrobků. Komise v každé kategorii vyhodnotila tři nejlepší výrobky. Pekařství Cais, které přihlásilo pět výrobků do dvou kategorií, získalo také první místo pro Dvoukváskový chléb, který je složený ze žitného a pšeničného kvasu. Uvedla to agentura ČTK.

“Je to pro nás i naše pekaře ocenění kvality a toho, že to děláme dobře a že to chutná dobře. My už historicky několik takových cen máme, například za Chalupářský chléb, za Žitný chléb nebo koblihu,“ řekla Jana Větrovcová, obchodní ředitelka Pekařství Cais. Firma, která vznikla v roce 1993, zaměstnává 80 lidí, má roční obrat kolem 90 milionů korun. Každý výrobek je z lokálních surovin a vlastního vitálního žitného a pšeničného kvasu.

“Nejvíce výrobků obsahovala kategorie masných a pekařských výrobků. Do soutěže se přihlásilo i sedm nových soutěžících, kteří dodali například zmrzlinu, pivo, med nebo kysané zelí,“ řekla Hana Šťastná, ředitelka úřadu Regionální agrární komory Jihočeského kraje. Někteří z nich dostali i ocenění. Zmrzlina Rumburak Josefa Kortana, který spojil do chuti zmrzliny buráky s rumem, obsadila první místo. Paštika brusinková s mandlemi od Uzenářství Vávra získala třetí místo, pivo Strážská Ema z pivovaru Stráž druhé místo, Jihočeský med z polesí, květový smíšený od Daniela Jírovce druhé místo a Kysané zelí z Hrejkovic od firmy Hřebík H + H druhé místo.

Za 17 ročníků soutěže hodnotili komisaři už 2320 výrobků, a známku Chutná hezky. Jihočesky obdrželo 528 produktů. Cenu mohou získat pouze potraviny vyrobené v jižních Čechách. Značka výrobci zůstává, pokud výrazně nezmění složení. Oceněné výrobky není možné opakovaně do soutěže přihlásit.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Známe vítěze soutěže regionálních potravin Chutná hezky. Jihočesky

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.