https://www.traditionrolex.com/18
Francouzký pekárenský trh sužují vysoké náklady
  

Francouzký pekárenský trh sužují vysoké náklady


Pekárenství zažívá těžké časy. Některé pekárny končí úplně, jiné redukují sortiment a nesou zvýšené náklady na svých bedrech. Těžkou hlavu mají nejen čeští a němečtí pekaři, o kterých jsme psali v předchozích článcích, ale i jejich kolegové ve Francii.
Situace na francouzském trhu není růžová

Enormní ceny energií a pohonných hmot i rostoucí ceny surovin ovlivňují malé rodinné pekárny i firmy s milionovými obraty. Jen samotné náklady na energie stojí francouzské pekaře od loňského roku několikanásobně víc a zálohy jim lámou vaz. Při přechodu k novému dodavateli energií může tento navíc požadovat zálohy i na několik měsíců předem. Podpora od státu je prý pomalá a nedostatečná. Zatím však alespoň částečně nějaká opatření fungují. Časem budou nejspíš francoužští pekaři čelit ještě větší krizi.

Ze života francouzského pekaře

Axel Houri, majitel pekárny v pařížské čtvrti Neuilly-sur-Marne, nyní čelí čtyřikrát vyšším nákladům na energie, pracuje dvacet hodin denně a obává se o budoucnost svého podniku. Ceny vstupů jsou skandální, inflace stoupá, platy stagnují a výhled do budoucna nevěstí brzké zotavení trhu.

Alex nyní pracuje za několik pracovníků najednou, omezil sortiment a dokonce zkrátil dobu pečení, aby pekárnu nemusel zavřít. Pokud by zvýšil ceny přímo úměrně nákladům, stála by jeho bageta v přepočtu téměř 40 korun, přičemž polotovar k dopékání je v supermarketech k dostání za pouhých 7 korun. Zákazník v současné době mnohdy obětuje kvalitu a upřednostní nízkou cenu. Rostoucí náklady na život totiž pociťují i sami spotřebitelé. Alex se tak snaží minimalizovat dopady rostoucích nákladů při zachování kvality, což je velmi nesnadný úkol, o který se nyní snaží pekaři v celé Evropě.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Francouzký pekárenský trh sužují vysoké náklady

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.