https://www.traditionrolex.com/18
Obalová legislativa bude efektivnější
  

Obalová legislativa bude efektivnější


Dobrovolná dohoda o podmínkách pro výjimky o obalech pro přepravky a palety z plastů.
30.5.2010 podepsali ministr průmyslu a obchodu, ministryně životního prostředí a prezident Hospodářské komory ČR dobrovolnou dohodu o plnění požadavků rozhodnutí Komise 2009/292/ES, která řeší problematiku udělování výjimek v úrovni koncentrací těžkých kovů pro přepravky a palety z plastů.

Tato dohoda tak zajišťuje plnění daných povinností, aniž by bylo nutno provádět novelizaci české legislativy v oblasti obalů.

Ministerstvo průmyslu a obchodu na jaře loňského roku iniciovalo zahájení jednání na úrovni expertní skupiny složené ze zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva zemědělství, Hospodářské komory, společnosti EKO - KOM a oborových svazů, jejichž členů se rozhodnutí Evropské Komise bezprostředně dotýká. Výsledkem intenzivního vyjednávání je právě podepsaná dobrovolná dohoda.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu trvale podporuje využívání dobrovolných nástrojů před přímou regulací a tato dohoda je jasným důkazem, že naplňování požadavků EU lze realizovat nejen novými právními předpisy a regulacemi ale rovněž na bázi převzetí odpovědnosti samotnými podnikatelskými subjekty“, říká náměstek ministra průmyslu a obchodu Erik Geuss.

„Dochází tak ke snižování nákladů jak ve státní správě, tak i u podnikatelů, kteří mohou hledat efektivní řešení k dosažení environmentálních požadavků, aniž by jakkoli utrpěla vlastní ochrana životního prostředí“, dodává Pavlína Kulhánková, ředitelka odboru ekologie MPO.

(zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu)


Zaujal vás článek?   


Autor: redakceV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.