https://www.traditionrolex.com/18
Prodejny potravin nadále zpřísňují opatření. Denní pečivo balí sami
  

Prodejny potravin nadále zpřísňují opatření. Denní pečivo balí sami


Výrazná opatření v boji proti šíření koronavirové nákazy přijímají všechny obchodní řetězce i menší prodejny v České republice. Ve velké míře se dotýkají také pečiva. Některé sítě prodejen nabízejí už zabalené denní pečivo, jako jsou chléb či rohlíky, některé zase omezili prodej nebalených pekařských výrobků úplně.
Od pátku 27. března pak platí další nařízení ministerstva zdravotnictví. Podnikatelé provozující maloobchodní prodejnu potravin se samoobslužným prodejem musí bezplatně poskytovat zákazníkům u každého vchodu jednorázové rukavice nebo jiný obdobný ochranný prostředek na ruce, například mikrotenový sáček.

 

Přibývají plexiskla u pokladen

V samoobslužných prodejnách už předtím platila pravidla o povinnosti nošení ochranných pomůcek, nejnověji řada obchodů pořizuje plexiskla k pokladnám, která mají chránit obsluhu. Své provozovny takto vybavuje Globus, Kaufland nebo Penny. Přibývá také obchodů, ve kterých na podlahy vylepují instrukce k zachování bezpečného odstupu.

Většina velkých sítí přistoupila k omezení prodeje nebaleného pečiva a prodává buď většinu, nebo celý sortiment v balené formě. Například Albert balí běžné pečivo, jako chléb a rohlíky, i většinu dalších produktů, stejně jako Globus, který tak postupuje i v případě vlastních výrobků.

Proti úplnému zákazu prodeje nebaleného pečiva, o kterém vláda uvažovala, vystoupil Svaz pekařů a cukrářů. Upozorňuje přitom na stanovisko ministerstva zemědělství, že neexistují důkazy o tom, že by nebalené potraviny byly zdrojem či cestou přenosu koronaviru způsobujícího onemocnění COVID-19. „Samozřejmě je potřeba při manipulaci s nebalenými potravinami dodržovat doporučená hygienická opatření,“ doplňuje ministerstvo zemědělství.

 

Pekařům je třeba poděkovat

Podle Svazu pekařů a cukrářů navíc nejpřísnější hygienické podmínky splňuje i výroba pečiva, stejným parametrům pak podléhá i jejich distribuce a prodej. Předseda Svazu pekařů a cukrářů Jaromír Dřízal také oceňuje nasazení pracovníků pekárenského průmyslu v nelehké situaci.

„V obchodech je dostatek chleba a pečiva, zásobování je plynulé, nevznikla žádná panika. Pekařky a pekaři zodpovědně pracují ve ztížených podmínkách, neremcají, berou tento výjimečný úkol jako morální povinnost vůči svým kolegům, rodinám, firmě, společnosti. Přestože se o nich nemluví v médiích a vládní představitelé je nezmiňují, jsou pekaři v „první linii“ společného boje proti neviditelnému nepříteli a patří jim za to velká úcta a obrovské poděkování,“ uvedl Dřízal v prohlášení.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Prodejny potravin nadále zpřísňují opatření. Denní pečivo balí sami

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.