https://www.traditionrolex.com/18
Co může nabídnout hladce namletá celozrnná mouka?
  

Co může nabídnout hladce namletá celozrnná mouka?


Možná jste ještě o možnosti péct z hladce namleté celozrnné mouky neslyšeli nebo máte obavy, že nebude mít stejné vlastnosti jako běžná mouka a bude se hrudkovat, drolit nebo bude špatně kynout. Pokud je však mouka zpracována správnou technologií, opak může být pravdou. Nejen že se s ní dobře pracuje, ale má i další nedocenitelné vlastnosti. Způsob zpracování totiž zajistí zachování zdraví prospěšných látek a vysoký obsah vlákniny. Má tedy mnohem lepší nutriční vlastnosti než její „obyčejné“ sestry. Zároveň lépe váže vodu a poskytuje tak výborné pečící vlastnosti.
V současné době existuje v České republice pouze jeden výrobce, který investoval do nejmodernější mlýnské technologie a to je Mlýn Perner. Tomu nápad vnuklo množství poptávek od zahraničních zákazníků. Nyní mouku Pernerku nabízí na českém i zahraničním trhu.

Technologický postup

Klíč tkví v tom, že se drtí celá zrna včetně obalu a získaná „drť“ se potom dále prosévá. Části, které nemají požadovanou hladkost se vrací zpět do mlýna . Zrna se opakovaně melou do té doby, dokud není mouka dokonale hladká. Části zrn také neprochází tak vysokými teplotami jako obvykle, a tak má mouka Pernerka kromě vyššího obsahu vlákniny a množství živin i nižší glykemický index. Pro zajímavost lze uvést, že špaldová celozrnná Pernerka obsahuje 15g a žitná dokonce 16g vlákniny na 100g.

Něco o Pernerce a jejím původu

Rodina Pernerů je na trhu víc než 100 let a řemeslu se věnuje již třetí generace. Mouka Pernerka je výsledkem zkušeností předávaných z generace na generaci a zároveň touhy inovovat a zkoušet nové postupy i technologie. Přestože historie mlýna, ve kterém výroba mouky probíhá, sahá až do roku 1420, může být považován za nejmodernější v celé republice. Technologii potřebnou k výrobě hladce namleté celozrnné mouky najdete totiž pouze a jenom v tomto mlýně. Pro zakoupení této mouky však nemusíte až do srdce Českého ráje. Stačí navštívit jeden z běžných obchodních řetězců.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Co může nabídnout hladce namletá celozrnná mouka?

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.