https://www.traditionrolex.com/18
Koncern Hamé koupil Pekárnu Letohrad, vlastního dodavatele pečiva
  

Koncern Hamé koupil Pekárnu Letohrad, vlastního dodavatele pečiva


Pekárnu Letohrad v těchto dnech koupila společnost Bapa, dceřiná firma jednoho z největších potravinářských producentů v česku, společnosti Hamé. Většinu produkce dodávala Pekárna Letohrad právě koncernu Hamé, který z pečiva vyrábí obložené bagety a sendviče. Odkup pekárny zefektivní společnosti Hamé výrobu baget a hotových jídel.
Většinu produkce dodávala pekárna koncernu Hamé

Pekárna Letohrad je dlouhodobým dodavatelem čerstvého pečiva, ze kterého společnost Bapa vyrábí obložené bagety a sendviče. Výroba pečiva pro koncern Hamé tvořila Pekárně Letohrad většinu objemu z ročních 40milionových tržeb. Devět spolumajitelů, kteří na začátku 90. let stáli za založením pekárny, se v minulých týdnech rozhodli celou pekárnu odprodat.

Dnešní doba je pro středně velké řemeslné pekárny, jako jsme my, docela obtížná. Konkurence je velká, náklady vysoké, chybí pekaři,“ zdůvodňuje prodej Pekáren Letohrad Ferdinand Stejskal, jeden z bývalých majitelů pekárny. 

Součástí prodeje byla většina pekárenské výroby včetně vybavení a aktiv Pekáren Letohrad. Kupující společnost Bapa zároveň získává přibližně padesát zaměstnanců pekárny. Cena obchodní transakce není veřejně známa.

 

Nákup pekárny pomůže koncernu Hamé zefektivnit výrobu

Pro koncern Hamé, respektive dceřinou společnost Bapa, přinese celá transakce zefektivnění výroby hotových jídel.  „Plníme tím dva cíle najednou. Odběr pečiva z blízké pekárny, vzdálené jen pár desítek metrů od naší letohradské výrobny, nám výrazně zefektivní logistiku a pomůže kvalitě čerstvého pečiva v našich bagetách a sendvičích,“ komentoval akvizici generální ředitel skupiny Hamé Martin Štrupl.  V praxi Pekárna Letohrad a výrobní provoz společnosti Bapa spolu přímo sousedí.

Odkup pekárny zároveň umožní rozšíření výroby hotových jídel v dalším závodě společnosti Bapa, který se nachází v Hněvotíně u Olomouce. „S ohledem na výrazný nárůst odbytu našich produktů jsme narazili na kapacitní strop výroby hotových jídel,“ dodává Martin Štrupl. Akvizice díky tomu umožní přeskupit výrobní kapacity obou závodů a rozšířit i modernizovat výrobu hotových jídel z koncernu Hamé.


Zaujal vás článek?   


Autor: redakce

Koncern Hamé koupil Pekárnu Letohrad, vlastního dodavatele pečiva

 V diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.