https://www.traditionrolex.com/18
V Rožnově proběhne tradiční Pekařská sobota
  

V Rožnově proběhne tradiční Pekařská sobota


Valašské muzeum v přírodě přivítá 19. července všechny milovníky tradičního způsobu pečení. Proběhne v něm 21. ročník akce nazvané Pekařská sobota. Organizátoři ji pojímají jako oslavu cechu pekařského. Součástí Pekařské soboty budou výstavy pečiva, ochutnávky a soutěže o nejlepší chleba a rohlík.
Letošní Pekařská sobota začne v dřevěném městečku v 10 hodin. O půl hodiny později se v prvním patře radnice otevře výstavka pečiva. Od 10.30 do 12 hodin bude probíhat takzvaný pekařský trojboj, tedy soutěž pekařských mistrů v netradičních disciplínách. Výsledky všech soutěží budou vyhlášeny ve 14 hodin. V areálu budou průběžně probíhat hudební vystoupení, na která organizátoři pozvali například Dechovou hudbu Polančanka z Valašské Polanky a Petra Spáleného se skupinou Apollo Band.

Kdo se bude chtít seznámit s tradičním způsobem pečení chleba, bude mít po celý den možnost navštívit některý ze dvou domů, které protentokrát zaberou mistři svého řemesla. Bude to objekt vodního mlýna z Velkých Karlovic v Mlýnské dolině a dům číslo 24 z Nového Hrozenkova ve Valašské dědině. Oba domy patřík Valašskému muzeu v přírodě.

Foto: webové stránky Valašského muzea v přírodě


Zaujal vás článek?   


Autor: Martin StejskalV diskusi zatím není žádný příspěvek. Buďte první!

Nový příspěvek do diskuseKatalog firem,
produktů a služeb

Místo pro Vaše odkazy. V případě splnění registračních podmínek zdarma zveřejníme.

Vyhledávání Nová registrace

Newsletter

Chcete zůstat v obraze? Připojte se k naší komunitě profesionálů. Objednejte si zasílání nejaktuálnějších příspěvků mailem.

Přihlásit k odběru
Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů
TEN ART, spol. s r.o.
Vyzkoušej Ekonomický Software DUNA
Výstaviště České Budějovice a.s.
MODERNÍ TECHNOLOGIE PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL IV
Futurpol - dodáváme a servisujeme ucelená řešení pro pekárenské a potravinářské provozy a surovinová hospodářství.